הפתעות ואכזבות בסיום תחרות היו אס קלאסיק

Share on facebook
שיתוף בפייבוק
Share on twitter
שיתוף בטוויטר
Share on whatsapp
שיתוף בווטסאפ
Share on email
שיתוף במייל

לפנות בוקר הסתיימה תחרות ה-US CLASSIC בארה"ב שסימנה את יריית הפתיחה לקראת בחירת הנבחרת האולימפית האמריקאית בהתעמלות מכשירים נשים. כל מתעמלות העלית של ארה"ב הופיעו כאן, חלקן עם תרגילים טובים יותר וחלקן פחות. בריג'ט סלואן ושון ג'ונסון נעדרו.

תחרות זו הינה הראשונה מבין שלוש תחרויות דיי צמודות. כאן המתעמלות מראות לנו על מה הן עבדו בזמן האחרון ומה אפשר לצפות מהן לקראת המשחקים האולימפיים. מאחר וזאת רק התחרות הראשונה, וחלק מהבנות כבר העפילו לאליפות ארה"ב (הבאה בתור), אנחנו לא מקבלים את ה-100% שלהן אבל זו  בהחלט תמונת מצב על מה שאפשר לצפות מהן בתחרויות הבאות.

בקרב רב היתה זאת אלי רייזמן שלקחה את הזהב עם סכום נקודות של 60.350, היחידה שעברה את רף ה-60 נקודות. רייזמן היא בהחלט המנצחת הגדולה של הערב, היא סיימה ראשונה גם בקורה עם 15 נקודות בתיקו עם ג'ורדין וויבר, ראשונה בקרקע' ושנייה בקפיצות גם בתיקו עם אליזבת פרייס. נראה שלמיכאי ברסטיאן יש מתעמלת בטוחה לאולימפיאדה.

למקום השני בקרב-רב הגיעה קיילה רוס עליה כתבנו כאן בעבר,   עם תחרות סבירה למרות חוסר יציבות בקורה ובקרקע.

שלישית בקרב-רב – קנדי בייקר עם ציונים של 14 ו-13 נקודות – ציונים נמוכים יחסית למה שאנחנו רגילים לראות מהשופטות האמריקאיות הנדיבות.

במכשירים הבודדים, קודם כל וכנראה גם הכי מעניין – יש לנו חזרה מפתיעה של נסטיה ליוקין לפודיום! ליוקין היוותה סימן שאלה גדול בכל מה שקשור לתרגילים שלה מאחר והיא מתאמנת רק כמה חודשים והחליטה ממש לא מזמן שהיא רוצה שוב לנסות להגיע לאולימפיאדה. הרבה פיקפקו ביכולות שלה, גם בגלל שהיא היתה עסוקה בקמפיינים בשלוש השנים האחרונות ופחות בהתעמלות וגם בגלל הקאמבקים המאכזבים של מתעמלות אמריקאיות אחרות בשנים האחרונות.

נסטיה ביצעה תרגיל קורה בלבד בתחרות הזו, תרגיל מכובד ומרשים אותו סיימה עם 14.9 נקודות, הציון השני הכי גבוה בקורה – מה שהספיק לה למקום השלישי והמכובד (תיקו במקום הראשון ביטל את המקום השני). לצד נסטיה זכתה באותו ציון גם שרה פינגן.

הנה התרגיל של נסטיה:

גבי דאגלס – המתוקה הזאת, שהחליטה לפני כמה שנים לעבור להתאמן עם צ'או, המאמן של שון ג'ונסון – דבר שהכריח אותה לעבור לבד לאייווה ולגור שם עם משפחה אומנת, הראתה לנו שהיא מתעמלת המקבילים החזקה ביותר שיש לארה"ב היום, עם תרגיל מצויין של 15.7. אולי רבקה ברוס, קיילה רוס ונסטיה ליוקין יוכיחו אחרת בתחרויות הבאות אבל כרגע היא נראית כהימור בטוח לאולימפיאדה. הנה התרגיל שלה:

שרה פינגן – הציגה רק שלושה תרגילים בתחרות, במקבילים היא לא הדהימה אבל בקורה הצליחה להגיע כאמור למקום השלישי ביחד עם נסטיה ובקרקע מצאה את עצמה מיד אחרי אלופת התחרות רייזמן, במקום השני עם ציון של 15.2:

רבקה ברוס, הידועה בקריירה שלה בעיקר כמתעמלת הפצועה והמפוספסת, מנסה לחזור למ שהיא הכי טובה בו – מקבילים וקורה. על הקורה היא נחלה אכזבה עצומה לאחר נפילה בנחיתה:

אבל במקבילים היא הראתה שעדיין יש על מה לדבר עם ציון של 15.3 ומקום שלישי:

ג'ורדין וויבר, אלופת העולם הנוכחית, לא הרשימה במיוחד על המקבילים והגיעה למקום השמיני בלבד, אבל לא כל כך ציפו ממנה להצליח שם מאחר וזהו המכשיר הבעייתי ביותר שלה. תרגיל קורה מצויין העניק לה 15 נקודות ואת המקום הראשון:

וויבר, שמקומה באליפות ארה"ב כבר מובטח, שמרה על עצמה ולא התחרתה על הקפיצות והקרקע, אנחנו דיי בטוחים שאין מה לדאוג והיא תפציץ בתחרות הבאה שלה.

אנה לי, מתעמלת וותיקה ובתם של שני מתעמלים סינים שהשתתפו במשחקי לוס אנג'לס 84', התעמלה בשנים האחרונות בליגת המכללות של ארה"ב ה-NCAA והחליטה בסיום לימודי התואר לחזור להתחרות בדרגת העלית של ארה"ב והצליחה להגיע להישגים יפים בשנה האחרונה מאז שחזרה לעניינים. באליפות העולם האחרונה היא נכנסה לנבחרת ברגע האחרון כמחליפתה של אלישיה סקרמון הפצועה וזכתה עם הבנות במדליית הזהב הקבוצתית. בתחרות הנוכחית, אנה לי הגיעה למקום השמיני בלבד בקרב-רב עם ציונים דיי חלשים בכל ארבעת המכשירים כשהיא מתקשה בעיקר בקרקע ועם נפילה במקבילים:

 

המאכזבת והמאוכזבת הגדולה של התחרות היא צ'לסי ממל המתקמבקת, שאמנם התאמנה בשנים האחרונות אבל פשוט לא מצליחה להתרומם. עם תרגיל קורה בלבד בתחרות הזאת ושתי נפילות – זה לא נראה טוב:

לתוצאות המלאות של התחרות – לחצו כאן

אליפות ארה"ב תתקיים ב- 7-10 ביוני בסנט לואיס מיזורי ותכלול תחרויות ג'וניור וסניור לגברים ולנשים.

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on twitter
שיתוף בטוויטר
Share on whatsapp
שיתוף בווטסאפ
Share on email
שיתוף במייל

יש לך מה להגיד על הכתבה?

0 מחשבות על “הפתעות ואכזבות בסיום תחרות היו אס קלאסיק”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

הפייסבוק שלנו מתעדכן על בסיס יומי. עקבו אחרינו: