סיפורי אולימפיאדות: לא כל הנוצץ זהב הוא

על הפודיום המתעתע, החיבוק הראשון והזהב שלא היה.
במפגש זה נחזור לרגעים ההיסטוריים שהתרחשו באולמות ההתעמלות בשלוש אולימפיאדות שונות. נתחיל את המסע בשאלה – האם החיוכים על דוכני המדליות אותנטיים והשמחה של המנצחות היא בהכרח לפי סדר יורד של זוכת הזהב, הכסף והארד?
על שאלה זו נדון ונתעמק בליווי סרטון וסיפור הזכייה במדליית הכסף של מקיילה מרוני בגמר הקפיצות בלונדון 2012 וכן הזכייה המתוקה של לאריסה יורדאקה במדליית הארד בגמר הקרב-רב באליפות העולם 2015.
נלמד על עקרון ״החלופה הנגדית״, או ״מה היה אם״ ונקשר אותו לסרטונים שהוצגו ולדיון על רגשות הזוכות במעמד קבלת המדליות.
משם נעבור לסיפור המרגש של המתעמלת וונדי ברוס ונלמד על החוקים הנוקשים של התחרויות שלעתים מקשים על הספורטאים, כמו במקרה של ברוס בו נאלץ מאמנה האישי לעמוד בצדו השני של האולם בזמן התחרות במקום להיות לצדה. נחזור בזמן לגמר הקבוצתי בברצלונה 1992 ונראה כיצד ברוס בעצמה חוותה את הרגע החשוב ביותר בקריירה שלה ועל אופן הכרת התודה שלה למאמנה. נדבר על תפקיד המאמן בהתעמלות ועל הקשר שנרקם בינו לבין הספורטאי במשך השנים.
בחלק האחרון של ההרצאה נחזור לגמר הקרב-רב הידוע לשמצה של אולימפיאדת סידני 2000. נלמד על אחת המתעמלות הפופולריות והאהובות בעולם ההתעמלות באותן שנים – סבטלנה קורקינה, ועל השערוריה סביב מכשיר הקפיצות בגמר. נצפה בחלקים הקריטיים מאותה תחרות כמו גם בכוכבת הגדולה של הגמר, אנדריאה רדוקאן. ניזכר ברגע הקשה בו נושלה ממדליית הזהב יומיים בלבד לאחר זכייתה ונדון במושג מומנטום ובמצבים של חוסר שליטה, אפילו (ובעיקר) בתחרויות הגדולות ביותר בעולם.
לקינוח, נענה על חידון משעשע ובו קטעים מתחרויות התעמלות גדולות ונתבל אותו בסיפורים מעניינים נוספים מרגעי ההתעמלות הגדולים.

מידע כללי:

גילאים מתאימים: כל הגילאים
משך ההרצאה: כשעה וחצי
מספר משתתפות רצוי: עד 30

תמונות ממצגת ההרצאה:

[metaslider id=139]

פרטים נוספים:

  • כל הסרטונים שיוצגו במהלך ההרצאה כוללים כתוביות בעברית.
  • החידון יכול להתבצע כתחרות נושאת פרס (צמיד התעמלות לזוכה אותו אנחנו נספק).

מחיר ההרצאה:

600 ש״ח.

נשמע מעניין?

Screen Shot 2016-06-15 at 9.28.49 PM