רוסיה השיבה לעצמה את הכבוד – אליפות העולם 2010

אחרי שעתיים מורטות עצבים בהן שלוש המדינות המובילות בעולם ניסו להגיע למדליית הזהב בתחרות הקבוצתית באליפות העולם, היתה זאת רוסיה שהצליחה להגיע לתואר הנכסף.

נבחרת סין, שהיתה מתחרה חזקה מאוד ועלתה מהמקום השני במוקדמות, עזרה לרוסיה לנצח עקב נפילות במקבילים ובקורה:

http://www.youtube.com/watch?v=Nbu8oSlemlk

 גם ארה"ב נחלה אכזבה כשהמתעמלת מתי לארסון נפלה בפס האחרון שלה בתרגיל הקרקע:

 

אלייה מוסטפינה, המתעמלת המובילה כרגע בתחרויות, היתה היחידה בנבחרת רוסיה שביצעה את כל ארבעת המכשירים. היא הציגה תרגילים נפלאים עם רמת קושי גבוהה, שלושה ציונים מעל 15 ואחד מעל 14. הנה תרגיל הקפיצות שלה, בו קיבלה את הציון הגבוה ביותר – 15.633:

הניצחון של רוסיה היה מתוק מאין כמוהו, באליפות העולם של 2007 כזכור, אחת הבנות גרמה לנבחרת לרדת היישר למקום האחרון בתחרות אחרי שבמכשיר הקפיצות היא נגעה בשולחן ולא קפצה, דבר שגרם לה לקבל את הציון 0 (אם לא היתה נוגעת בשולחן, יכלה לבצע שוב את הקפיצה):

 

בסך הכל היתה תחרות מעניינת, האמריקאיות נראו דיי מרוצות גם עם המקום השני, אולי בגלל שלרוב הנבחרת זו מדליה ראשונה מאליפות עולם. אלישיה סקרמון, לעומת זאת, שזכתה בזהב הקבוצתי ב-2007 ובמדליית הכסף בבייג'ין, אמרה שהתאכזבה קצת שהן לא זכו:

הנה תרגילי המקבילים של סלואן וברוס מארה"ב בגמר הקבוצתי:

 

ולסיכום, הנה סרטון קצר שפרסם ה-FIG, איגוד ההתעמלות העולמי, מהתחרות אתמול. איכות הסרט מדהימה והעריכה מעניינת:

נהניתם? שתפו עם חברים:

תגובות פייסבוק

תגובות

אין תגובות

  1. כרמית ב- אוקטובר 21, 2010 בשעה 9:04 pm

    סיקור נהדר, אהבתי את הסירטונים. למרות שמטי לרסון נפלה בקרקע, התרגיל שלה עדיין מקסים לדעתי, אחד היפים שנראו בקרקע באליפות. לא פייר ה"עליהום" שעשו לה אח"כ בתיקשורת….

השאר תגובה