משחקי אירופה בבאקו – כל מה שצריך לדעת על תחרויות ההתעמלות

בעוד יומיים ייפתחו באופן רשמי משחקי אירופה הראשונים בבאקו, אזרבייג'ן. המשלחת הישראלית, שמונה 140 ספורטאים ישראלים, היא הגדולה ביותר שיצאה מהארץ למשחקים בסדר גודל כזה. ואם יש לכם תחושה שהתקשורת מתייחסת למשחקים אלה כאל מיני אולימפיאדה, המציאות לא רחוקה מכך – כ-6300 ספורטאים מ-50 מדינות ישתתפו ב-30 ענפים, מספרים מכובדים בהחלט, במיוחד לאור העובדה ש-13 ענפים יעניקו כרטיס השתתפות ישיר לאולימפיאדת ריו שתיפתח בעוד מעט יותר משנה, או נקודות זכות לקראתה. אבל עזבו נתונים יבשים, בואו נגיע לעיקר. להתעמלות.

צוף פלדון, אלופת ישראל, לפני שבוע

צוף פלדון, אלופת ישראל הטרייה, נציגת המדינה בבאקו

בשונה מהמשחקים האולימפיים, בבאקו כן תתקיים תחרות בענף האקרובטיקה, ובעצם יהיו לנו 5 תחרויות התעמלות שונות – התעמלות אירובית, מכשירים בנים, מכשירים בנות, התעמלות אומנותית וכאמור אקרובטיקה.

הנה תאריכי התחרויות המלאים, של כל ענפי ההתעמלות. בהמשך נפרט יותר על התעמלות המכשירים. שימו לב, השעות המצויינות כאן הן לפי שעון אזרבייג'ן, כלומר שעתיים קדימה מישראל (תחרויות של 08:00 בבוקר = 06:00 בבוקר בישראל):

אקרובטיקה

17.6 – 08:00 – מוקדמות נשים קבוצתי באלאנס | מוקדמות זוג מעורב טמפו

17.6 – 10:20 – מוקדמות נשים קבוצתי טמפו | מוקדמות זוג מעורב באלאנס

19.6 – 08:00 – גמר קרב-רב קבוצתי נשים

19.6 – 10:20 – גמר קרב-רב זוג מעורב

21.6 – 12:30 – גמר זוג מעורב טמפו

21.6 – 14:00 – גמר קבוצתי נשים באלאנס

21.6 – 15:30 – גמר זוג מעורב באלאנס

21.06 – 16:25 גמר קבוצתי נשים טמפו

התעמלות אירובית

17.6 – 17:30 – מוקדמות זוג מעורב

19.6 – 17:00 – מוקדמות קבוצתי

21.6 – 08:00 – גמר זוג מעורב

21.6 – 09:10 – גמר קבוצתי

התעמלות מכשירים – גברים

14.6 – 08:00 – מוקדמות קרב-רב בית 1 יום 1 | מוקדמות קבוצתי

14.6 – 09:15 – מוקדמות בית 2 יום 1

14.6 – 12:30 – מוקדמות  בית 3 יום 1

14.6 – 14:10 – מוקדמות בית 4 יום 1

14.6 – 15:50 – מוקדמות בית 5 יום 1

15.6 – 08:00 – מוקדמות בית 1 יום 2 | גמר קבוצתי

15.6 – 09:15 – מוקדמות בית 2 יום 2

15.6 – 12:30 – מוקדמות בית 3 יום 2

15.6 – 14:10 – מוקדמות בית 4 יום 2

15.6 – 15:50 – מוקדמות בית 5 יום 2

18.6 – 15:30 – גמר קרב-רב

20.6 – 14:00 – גמר קרקע

20.6 – 14:25 – גמר סוס סמוכות

20.6 – 15:20 – גמר טבעות

20.6 – 15:45 – גמר קפיצות

20.6 – 16:45 – גמר מקבילים

20.6 – 17:15 – גמר מתח

התעמלות מכשירים – נשים

14.6 – 08:00 – מוקדמות בית 1 יום 1

14.6 – 08:00 – מוקדמות קבוצתי

14.6 – 08:50 – מוקדמות בית 2 יום 1

14.6 – 09:40 – מוקדמות בית 3 יום 1

14.6 – 12:30 – מוקדמות בית 4 יום 1

14.6 – 13:20 – מוקדמות בית 5 יום 1

14.6 – 14:35 – מוקדמות בית 6 יום 1

14.6 – 15:25 – מוקדמות בית 7 יום 1

14.6 – 16:15 – מוקדמות בית 8 יום 1

15.6 – 08:00 – מוקדמות בית 1 יום 2

15.6 – 08:00 – גמר קבוצתי

15.6 – 08:50 – מוקדמות בית 2 יום 2

15.6 – 09:40 – מוקדמות בית 3 יום 2

15.6 – 12:30 – מוקדמות בית 4 יום 2

15.6 – 13:20 – מוקדמות בית 5 יום 2

15.6 – 14:35 – מוקדמות בית 6 יום 2

15.6 – 15:25 – מוקדמות בית 7 יום 2

15.6 – 16:15 – מוקדמות בית 8 יום 2

18.6 – 15:30 – גמר קרב-רב

20.6 – 14:25 – גמר קפיצות

20.6 – 15:20 – גמר מקבילים

20.6 – 15:45 – גמר קורה

20.6 – 16:45 – גמר קרקע

התעמלות אומנותית

17.6 – 08:00 – מוקדמות קבוצתי סרטים | גמר קבוצתי קרב-רב

17.6 – 10:20 – מוקדמות קבוצתי אלות וחישוק

19.6 – 08:00 – מוקדמות חישוק אישי | מוקדמות כדור אישי | מוקדמות אלות אישי | מוקדמות סרטים אישי | גמר קרב-רב אישי

21.6 – 12:30 – גמר חישוק אישי | גמר סרט קבוצתי

21.6 – 14:00 – גמר כדור אישי | גמר אלות וחישוק קבוצתי

21.6 – 15:30 – גמר אלות אישי

21.6 – 16:25 – גמר סרט אישי

 

התעמלות מכשירים – המתחרים

אלכס שטילוב, נציג המדינה בבאקו, שגם יוביל את המשלחת הישראלית בטקס הפתיחה

אלכס שטילוב, נציג המדינה בבאקו, שגם יוביל את המשלחת הישראלית בטקס הפתיחה

מבחינת הישראלים, כידוע שלחנו שני נציגים – אלכס שטילוב, שיתחרה בקרב-רב וכן צוף פלדון שגם תתחרה בקרב-רב.

גרמניה שלחה שלושה מתעמלים ושלוש מתעמלות, ביניהם פביאן המבושן, אליזבת זייטס וסופי שדר.

גם הבריטים שולחים שלוש מתעמלות ושלושה מתעמלים, רובם צעירים ולא מוכרים ושניים מהם, ניל וילסון וקלי סים השתתפו באליפות העולם ב-2014.

יוון שולחת גם היא משלחת מלאה של 6 ספורטאים – 3 נשים ו-3 גברים, ביניהם המתעמלת הותיקה וסיליקי מילוסי שחגגה בחודש שעבר יום הולדת 31 ותתחרה, לפי האתר הרשמי, בתחרות הקרב-רב.

המשלחת האיטלקית גם היא כוללת ששה ספורטאים, רובם צעירים וחלקם חסרי ניסיון בתחרויות גדולות. ג'ורג'יה קמפאנה בת ה-20 היא המתעמלת היחידה במשלחת שהשתתפה באולימפיאדת לונדון ותומסו דה וצ'יס היה פיינליסט באליפות אירופה ב-2014.

אצל ההולנדים גם נראה משלחת מלאה של 6 מתעמלים כאשר ביניהם ליקה ווברס שמגיעה ללא אחותה התאומה, ליסה טופ הותיקה וסלין ואן גרנר שהשתתפה באולימפיאדת לונדון וסיימה 11 בגמר הקרב-רב.

ומה לגבי רומניה? גם כאן יש לנו נבחרת מלאה – כריסטיאן בטגה ומריוס ברבקר וולאד קוטונה שהשתתפו בלונדון 2012 וכן אנדריאה אירידון, לורה יורקה וסילביה זארזו.

אצל הרוסים אפשר לראות משלחת מעניינת – דיויד בלייבסקי שזכה בשתי מדליות כסף באליפות אירופה האחרונה, הוא המתעמלת המוכר מבין שלושת הגברים, ואצל הנשים – אלייה מוסטפינה הותיקה תשתתף לצד סדה צוצקליאן הצעירונת וויקטוריה קומובה (כן כן) שמאז אולימפיאדת לונדון כמעט ולא שמענו ממנה ותנסה לעשות קאמבק בתחרות זו.

ג'וליה שטיינגרובר השוויצרית תשתתף במסגרת התחרות הקבוצתית ובקרב-רב האישי, ויהיה מעניין לאיזה הישג היא תגיע כחודשיים בלבד לאחר שזכתה בזהב בקרב-רב באליפות אירופה.

המשלחת האוקראינית כוללת את אולג ורנייב ואיגור רדיבילוב, שרק בשבוע שעבר כיבדו אותנו בנוכחותם באליפות ישראל הפתוחה.

אז כפי שניתן לראות מרשימת המשתתפים, הרבה מהמתעמלים המובילים באירופה ייעדרו ממשחקי באקו, נראה כי נבחרות רבות בחרו להביא את הדור הצעיר והפחות מנוסה כדי לתת למתעמלים להתנסות בתחרות בינלאומית גדולה לקראת המשחקים האולימפיים בשנה הבאה. יהיה מעניין לראות איך אלכס שטילוב וצוף פלדון יתברגו בתחרות זו, ואנו מאחלים להם בהצלחה רבה!

בכל יום במהלך התחרויות נעדכן כאן אילו תחרויות מתקיימות, ובנוסף נעדכן בפייסבוק לגבי שידורים חיים בטלויזיה בישראל וכן שידורי אינטרנט בהם אפשר לצפות בתחרויות כך שאם עוד לא עשיתם לנו לייק – זה הזמן.

לינקים:

האתר הרשמי של משחקי אירופה

אתר משחקי באקו ב-YNET

כתבת וידאו בה מתראיינים שטילוב ופלדון לקראת משחקי באקו

 

 

 

 

נהניתם? שתפו עם חברים:

תגובות פייסבוק

תגובות

פרוייקט בגדי גוף יד שנייה למען הכלבים שבצל