בפוקוס: מתעמלות הפועל תל-אביב

אחרי פוסטים על מתעמלות מקנדה, הולנד, אנגליה, ארה"ב וסין, הגיע הזמן לכתוב גם על הכשרונות שלנו. אז נכון, התעמלות מכשירים בארץ זה לא הענף הפופולארי ביותר ומספר המתעמלים והמתעמלות רק הולך ויורד בשנים האחרונות, אבל זאת לא סיבה לא לכתוב על מתעמלות כחול-לבן, להיפך, זאת סיבה מצויינת לתת במה לבנות המוכשרות שכנראה עוד יכתבו עליהן הרבה בזמן הקרוב.

הכירו את מתעמלות הפועל תל-אביב. האגודה הותיקה מגדלת דורות רבים של מתעמלות והביאה לא מעט כבוד לישראל. מתחילת דרכה של האגודה, עומדות בראשה שתי המקימות שלה, זהבה זיסמן ואורנה שי. זהבה היא המאמנת הראשית של כל מועדון הפועל תל-אביב בהתעמלות ובשיתוף פעולה עם מיה שני ואורנה הן מכינות את קבוצת הבנות (סניור וג'וניור) לאולימפיאדת 2012. בנוסף לפועלה באגודה, משמשת אורנה גם כשופטת בינלאומית ברמה הגבוהה ביותר ולפני מספר ימים אף עמדה בהצלחה רבה במבחני השיפוט של איגוד ההתעמלות העולמי ובכך הצליחה לשמר את המעמד המכובד.

מלבד שתי הופעות במשחקים האולימפיים, ב-1984 ו-1988 וכמעט הופעה נוספת בבייג'ין השנה, המתעמלות זכו להישגים מרשימים רבים ובהם מקום שני בגמר המקבילים בגביע אירופה ב-1993 (מיה שני), מקום ראשון בגמר הקפיצות באולימפיאדת הנוער ב-1999 (הדס כהן), מקום שני בגמר הקרקע בגימנסיאדה העולמית ב-2006 (ורד פינקל), השתתפות במספר רב של אליפויות עולם והמון זכיות באליפויות ישראל במהלך השנים, בכל הדרגות.

גם השנה נראה שהבנות בדרך הנכונה. בשתי תחרויות בינלאומיות שנערכו לאחרונה באנגליה ובהונגריה, הבנות (שחלקן התחרו בפעם הראשונה מול מתעמלות מחו"ל) הגיעו להישגים מרשימים במיוחד.
באתר של הפועל תל-אביב ניתן לקרוא על מחנה האימונים והתחרות שנערכה באנגליה, ועל התחרות בהונגריה.

לפניכם קטעים נבחרים של מספר תרגילים של הבנות מהתחרות בהונגריה. קטעי וידאו נוספים מהתחרות ניתן למצוא באתר של הפועל תל-אביב בכתובת: www.gymtlv.net. בנוסף, באתר הגדוש והמגוון של האגודה, אותו מעדכנת במסירות יעל שי-קליין, תמצאו תמונות רבות, כתבות, מידע על המתעמלות והמאמנות, מידע על האגודה ועוד המון דברים מעניינים.שווה לבדוק.
רוני רבינוביץ', בתרגיל המקבילים שזיכה אותה במקום השלישי בגמר על המכשיר:

נעם וינוגרד, בתרגיל הקורה שזיכה אותה במקום השני בגמר על המכשיר:

טל פיינגולד, בתרגיל הקרקע שזיכה אותה במקום הראשון בגמר על המכשיר:

ספיר כהן במכשיר הקפיצות בתחרות הקבוצתית:

לקראת עונת התחרויות החדשה שעומדת להתחיל בחודשים הקרובים, לא נותר אלא לאחל לכל הבנות בהצלחה בזירה הלאומית והבינלאומית!

נהניתם? שתפו עם חברים:

תגובות פייסבוק

תגובות

אין תגובות

  1. ניקי ב- ינואר 27, 2009 בשעה 8:20 pm

    תודה על המידע המאלף. הפוסט מקסים! כיף להתעדכן כאן, מחכה כבר לפוסט הבא.

השאר תגובה