א. אירופה- רומניה בטופ, ולריה רביעית בקפיצות

אליפות אירופה בהתעמלות מכשירים נשים ננעלה היום עם גמר המכשירים הבודדים. היו לנו חמישה ימים גדושים בתחרויות מעניינות, הכנה והכוונה לגבי הקבוצות הטובות ללונדון בעוד כחודשיים והמון, המון אקשן.

רומניה הראתה לאירופה שהיא הנבחרת הטובה ביותר כיום ביבשת – לא רק בקרב-רב הלא רשמי בו לריסה יורדקה קיבלה את מירב הנקודות, לא רק בגמר הקבוצתי, אלא גם בתחרות האחרונה – גמר המכשירים הבודדים, בה הרומניות שלטו על שלושה מתוך ארבעה מכשירים: איזבסה בקפיצות, פונור בקורה ויורדקה בקרקע.

הרוסיות, שהיוו איום גדול על רומניה לפני התחרות, הסתפקו במקום השני הקבוצתי אתמול, וגם בגמר המכשירים – קומובה היחידה שהצליחה להחזיר קצת כבוד למדינה כשזכתה בזהב על המקבילים וגרישינה מיד אחריה עם מדליית הכסף.

הדבר הכי חשוב ומשמעותי מבחינת ישראל היה כמובן ההעפלה של ולריה מקסיוטה למשחקים האולימפיים לאחר שהצליחה לעבור את הקריטריון הישראלי כבר ביום הראשון של התחרות לאחר שהתברגה בין 12 הראשונות בקרב-רב (9).

ואם הקריטריון הזה לא היה מספיק, מקסיוטה הצליחה גם להגיע למקום הרביעי בקורה, הישג מרשים בפני עצמו והיסטורי בישראל. ההישג הזה הקנה לה עוד אופציה שנתנו למתעמלות הישראליות בועד האולימפי הישראלי כדי לעבור את הקריטריון – מקום 1-6 בגמר מכשירים בודדים.

בקורה היה לולריה קצת פחות מזל והיא סיימה במקום השמיני לאחר שנפלה פעמיים. היתה לה הזדמנות טובה לנצל את התרגילים הגרועים שעשו המתעמלות הבולטות לפניה, אבל הפעם לא הלך. בסך הכל היתה לה תחרות טובה, כל הכבוד ולריה – גאים בך!

תוצאות מכשירים בודדים

קפיצות:

1. סנדרה איזבסה, רומניה:

2. אוקסנה צ'וסוביטינה, גרמניה:

3. גיוליה שטיינגרובר, שוויץ (קפיצה ראשונה):

4. ולריה מקסיוטה, ישראל (קפיצה ראשונה):

לתוצאות מלאות – לחצו כאן

מקבילים:

1. ויקטוריה קומובה, רוסיה:

2. אנסטסיה גרישינה, רוסיה:

3. נטליה קונוננקו, אוקראינה
4. קים בוי, גרמניה

לתוצאות המלאות – לחצו כאן

 

קורה:

1. קטלינה פונור, רומניה:

2. לריסה יורדקה, רומניה:

3. האנה ווילן, בריטניה:

4. אנסטסיה גרישינה, רוסיה
5. יונה דופורנה, צרפת
6. ויקטוריה קומובה, רוסיה
7. וסיליקי מילוסי, יוון
8. ולריה מקסיוטה, ישראל:

קרקע:
1. לריסה יורדקה, רומניה:

2. קטלינה פונור, רומניה:

3. האנה ווילן, בריטניה:

4. ונסה פרארי, איטליה
5. רבקה טני, בריטניה
6. מריה ליבצ'יקובה, אוקראינה
7. מרתה פיאן-קולזה, פולין
8. ג'ולי קרוקט, בלגיה

לסרטונים נוספים – לחצו כאן

התחרות הסתיימה, מקווים שנהניתם לקרוא כמו שאנחנו נהנינו לעדכן! נתראה באליפות אירופה לגברים בסוף החודש.

 

נהניתם? שתפו עם חברים:

תגובות פייסבוק

תגובות

השאר תגובה