אליפות העולם בהתעמלות מכשירים – כל הפרטים

בסוף אוקטובר תתקיים אליפות העולם הגדולה ביותר שידע ענף ההתעמלות מאז ומעולם – מעל 600 מתעמלים ומתעמלות מ-91 מדינות יפקדו את אולם ה-SSE Hydro בגלזגו, סקוטלנד במטרה להעפיל לאולימפיאדת ריו שתיפתח בדיוק בעוד שנה.

אליפות העולם אינה הקריטריון היחידי להעפלה למשחקים האולימפיים אבל תאפשר מספר כרטיסי כניסה ישירים לריו כך:

  • 8 הקבוצות שיסיימו ראשונות בתחרות הקבוצתית יעפילו למשחקים (מקומות 9-16 ינסו להעפיל אליהם בתחרות המבחן שתתקיים בריו בחודש אפריל שם 4 הקבוצות שיסיימו ראשונות יתקבלו לאולימפיאדה)
  • מתעמלים ומתעמלות שיגיעו למעמד של מדליה בגמרים על המכשירים הבודדים יעפילו לריו, במידה והם מגיעים ממדינות שלא העפילו כנבחרת
  • נבחרות שיסיימו במיקומים 17-24 יוכלו לשלוח 2 מתעמלים בודדים לתחרות המבחן באפריל
  • מדינות שלהן משתתפי קרב-רב בודדים במוקדמות אליפות העולם יוכלו לשלוח מתעמל/מתעמלת אחד/אחת לתחרות המבחן בהתאם לדירוג שלהם. בסך הכל יוכלו להשתתף 40 מתעמלים ומתעמלות בתחרות המבחן שקודמת לריו ומשם להעפיל למשחקים.

קוהי אוצ׳ימורה וסימון ביילס, שני המתעמלים המובילים בשנים האחרונות בעולם, ינסו לשבור שיאים אישיים:

אוצ׳ימורה היפני ינסה לזכות באליפות הקרב-רב בפעם השישית והרצופה – הוא ניצח בכל אליפות עולם מאז אולימפיאדת בייג׳ין 2008!

ביילס תנסה גם היא לשבור שיא בהתעמלות הנשים ולזכות בפעם השלישית ברצף בתואר אלופת העולם בקרב-רב, אותו היא מחזיקה משנת 2013. סבטלנה קורקינה היא המתעמלת היחידה אי פעם שזכתה בשלוש אליפויות עולם, אמנם לא ברצף (97׳, 01׳, 03׳).

סדר ההשתתפות נחשף אתמול באתר האיגוד הרשמי. ניתן לראות אותו כאן – נשים | גברים.

מבחינת הישראלים, שתי מתעמלות ישראליות שיעפילו לאליפות העולם יתחרו בקבוצת ה-Mixed (ביחד עם עוד מדינות ללא נבחרת מלאה). הישראליות הוגרלו לקבוצת ה-Mixed הראשונה (MXG 1) ביחד עם מתעמלות מסלובקיה, אקוודור ומונגוליה ותתחלנה להתחרות בבית השני על מכשיר הקורה. איתן בבית יתחרו גם נבחרות יפן ואוסטריה וקבוצה נוספת של מתעמלות בודדות.

אצל הגברים, שלושת הישראלים שיעפילו יתחרו כחלק מנבחרת Mixed Group 8 ביחד עם מתעמלים מגמביה והרפובליקה הדומיניקנית. הם יחלו להתחרות בבית הרביעי על סוס הסמוכות.

הנבחרות המשתתפות:

נשים – ארה״ב, סין, רוסיה, בריטניה, איטליה, יפן, רומניה, אוסטריה, גרמניה, הולנד, בלרוס, קנדה, צרפת, מקסיקו, ספרד, ברזיל, פולין, דר׳ קוריאה, שוויץ, הונגריה, שוודיה, אוסטרליה, יוון וצפ׳ קוריאה.

גברים – סין, יפן, ארה״ב, בריטניה, רוסיה, גרמניה, ברזיל, שוויץ, אוקראינה, דר׳ קוריאה, צרפת, רומניה, איטליה, קנדה, בלרוס, ספרד, קולומביה, הולנד, בלגיה, הונגריה, פורטו ריקו, יוון, מקסיקו וטאיוואן.

לו״ז (כל השעות הן לפי שעון סקוטלנד):

19-20.10 – אימוני פודיום (נשים)

21-22.10 – אימוני פודיום (גברים)

23.10 – מוקדמות נשים – בתים 1-5 (המתעמלות הישראליות יתחרו בשעה 17:15)

24.10 – מוקדמות נשים – בתים 6-10

25.10 – מוקדמות גברים – בתים 1-4 (המתעמלים הישראליים יתחרו בשעה 19:30)

26.10 – מוקדמות גברים – בתים 5-8

27.10 – גמר קבוצתי נשים (18:45)

28.10 – גמר קבוצתי גברים (18:00)

29.10 – גמר קרב-רב נשים (19:00)

30.10 – גמר קרב-רב גברים (18:15)

31.10 – גמר מכשירים בודדים – קרקע גברים, קפיצות נשים, סוס סמוכות גברים, מקבילים נשים, טבעות גברים (החל מהשעה 13:30)

1.11 – גמר מכשירים בודדים – קפיצות גברים, קורה נשים, מקבילים גברים, קרקע נשים, מתח גברים (החל מהשעה 13:30).

לפרטים נוספים על התחרות באיגוד ההתעמלות הבינלאומי – לחצו כאן.

לאתר הרשמי של התחרות – לחצו כאן.

שידורים בטלוויזיה:

ברגע שנדע שעות וימי שידורים בטלוויזיה נעדכן כאן.

ניתן להמשיך ולהתעדכן גם בעמוד הפייסבוק שלנו.

 

נהניתם? שתפו עם חברים:

תגובות פייסבוק

תגובות